Tento historický velkofilm nominovaný za Česko na Oscara je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století – Josefa Myslivečka. Zavede vás do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také bohužel zemřel v zapomnění.
Mahenovo divadlo
Mahenovo (původně německé Městské) divadlo bylo otevřeno v roce 1882 a bylo prvním plně elektricky osvětleným divadlem na evropském kontinentu. Scénou Národního divadla Brno se stalo v roce 1919 a od roku 1965 nese v názvu jméno Jiřího Mahena.
Zámek Bučovice
Bučovický zámek je unikátní stavbou italské renesance na sever od Alp. Na rozdíl od většiny našich renesančních zámků se nejedná o přestavbu staršího sídla (hradu či tvrze), ale o realizaci originálního projektu italské pozdně renesanční stavby typu “palazzo in fortezza” a celého rozsáhlého areálu včetně renesanční zahrady, hradební zdi a vodního příkopu.
Neapolské divadlo San Carlo, ve kterém proběhla nejslavnější provedení Myslivečkových oper, má tzv. královskou lóži uprostřed hlediště, zatímco Stavovské divadlo, má tyto čestné lóže umístěné na krajích, těsně vedle jeviště. Aby tedy král Ferdinand IV. mohl sedět na správném místě, musely se scény z jeho lóže dotáčet v brněnském Mahenově divadle.
Tento web provozuje © TIC BRNO, p. o., Radnická 365/2, 602 00 Brno, info@ticbrno.cz
Statutární město Brno finančně podporuje TIC BRNO, příspěvkovou organizaci.