Přání Ježíškovi

O FILMU

Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí i ta správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu. Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit. Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost. Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlci z dětského domova. Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům, je pro něj noční můra. Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci.

  • celovečerní hraný film
  • Česká a Slovenská republika / 2021
  • natáčení v Brně: Moravské náměstí, Jakubské náměstí, Petrov, atd.
  • použité fotografie: Biscop
  • režie: Marta Ferencová
  • hrají: Elizaveta Maximová, Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Hana Vagnerová, Jiří Langmajer, Anna Polívková, Veronika Khek Kubařová, Matěj Hádek, Táňa Pauhofová, Petr Vaněk, Veronika Marková, Arnošt Goldflam, Jiří Burian, Michal Isteník, Valentýna Bečková, Jakub Barták, Nico Klimek, Irena Máchová, Jordan Haj, Michal Bumbálek, Milan Němec a další.

O MÍSTECH NATÁČENÍ

Moravské náměstí

Jedno z nejrozlehlejších náměstí v Brně je součástí parkového okruhu a tvoří jej několik částí. Jednou z nich je prostranství před barokním kostelem sv. Tomáše s mnoha zajímavými sochami, další je potom park s kašnou. Obě části odděluje rušná silnice s tramvajovými kolejemi, které vedou do mnoha koutů města.

Jakubské náměstí

Jedinečné místo s výjimečnou atmosférou se nachází v centru města u pozdně gotického kostela sv. Jakuba. O to, že tzv. Jakubák má pověst centra společenského života s kosmopolitní a pulzující atmosférou, se stará řada hospod, restaurací, kaváren a barů, které přitahují místní i cizince.

Petrov

Na kopci Petrov se tyčí Katedrála sv. Petra a Pavla, kterou znáte z desetikorunové mince. Spolu s hradem Špilberk je nepřehlédnutelnou brněnskou dominantou, málokdo by ale tipoval, že obě věže pocházejí až z počátku 20. století. Pod monumentální katedrálou se nachází park Denisovy sady a její bezprostřední okolí má velmi intimní a malebnou atmosféru.

ZAJÍMAVOST Z NATÁČENÍ

V herecké dvojici s Evou Holubovou původně hrál Jiří Bartoška, který ale po prvních dnech natáčení musel ze zdravotních důvodů skončit. Jeho náhradníkem se stal Jaroslav Dušek, kterého jsme se zeptali: Když vám zavolali, že potřebují náhle zaskočit za Jiřího Bartošku, neváhal jste? „Já jsem moc neváhal, na váhání nebyl čas. Řekli, že Jiří Bartoška je v nemocnici, má zánět slepého střeva a jestli můžu natáčet v Brně. No a Brno já mám rád. Doporučila mne Eva Holubová, ale prsty v tom má Bolek Polívka, který řekl, že s Holubkou může točit jedině Dušek.